Najnowsze komentarze
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki

03.06.2014 20:48

Motocyklowo-modelowa zajawka kolekcjonowania ;)

Zaczęło się dosyć niewinnie, dobrych kilka lat temu, kiedy nie posiadałem jeszcze wymarzonych 2oo, a o motocyklu mogłem jedynie pomarzyć ;) Moja dziewczyna (a obecnie żona ;) ) na urodziny kupiła mi model motocykla w skali 1:18. Była to żółta Honda CBR 600 F4... Nie zapomnę życzeń, które Daga mi złożyła wręczając ten prezent "Dzisiaj masz taki mały "motorek" a w przyszłości życzę ci abyś miał taki w skali 1:1" :D Kilka lat później marzenie się spełniło ;) 

Pierwsza sztuka ;) 

Jeśli chodzi o "zbieranie" modeli przez kilka lat nic się nie działo, ten jeden stał na półce aż do wakacji 2011r. Wracając z wyjazdu Dagmara nie wiedziała jaką pamiątkę mi przywieźć, więc...? Kupiła na stacji benzynowej model Kawasaki ZX9R w skali 1:10 :P Wówczas byłem w posiadaniu identycznej Kawy ZX9R w skali 1:1 :)

Od niej zaczęło się zbieranie modeli :) 

Tak się złożyło, że w zasadzie od tego momentu pomyślałem, że zacznę sobie kolekcjonować motocykle w różnej skali, od 1:18 do 1:10. Na samym początku, z racji mojego uwielbienia do marki były to modele tylko i wyłącznie Kawasaki. Z czasem trafiały się już inne marki. 

Prawda jest taka, że moja kolekcja jest dosyć skromna, ponieważ liczy niewiele ponad 30 modeli (znam osoby, które dorobiły się znacznie większej liczby "małych motocykli") ale zawsze to już "coś" :) Obecnie ustawione są w podświetlanej gablocie ;) 

Jeśli chodzi o konkretne sztuki to jest w mojej kolekcji kilka rarytasów, w zasadzie niezbyt osiągalnych w Polsce - jak Kawasaki ZX10R 2006 w skali 1:10 (zamówione z UK)

ZX10R 2006 


Najwięcej posiadam modeli Kawasaki (sportowe, naked'y a nawet cruiser), poza tym jakieś Yamahy, Hondy, BMW, Triumph'y, Ducati, Suzuki, Aprilie, KTM'y a ostatnio trafiła się nawet MV Agusta i Northon :) Poniżej kilka fot, nie są to wszystkie modele a tylko wybrane :) 

Inne okazy ;) 


Myślę, że takie zbieranie / kolekcjonowanie motocykl to fajna zajawka zwłaszcza dla fanów 2oo :D POLECAM każdemu, kilka osób z różnych forum zaczeło zbierać i mają naprawdę konkretne kolekcje :) 

Jak ktoś ma więcej czasu to na pewno fajną sprawą jest sklejanie modeli ale do tego trzeba mieć również trochę zdolności manualnych :) 

LwG! 

Komentarze : 3
2014-06-04 10:13:24 klurik

Miła dla oka kolekcja :)
U mnie początek był niemal identyczny. Z tą różnicą, że model to Kawasaki Vulcan 1500.

2014-06-03 22:57:04 EasyXJRider

A myślałeś może o porwaniu sie na jeszcze wyższy poziom, czyli samodzielnym wykonaniu małej repliki? Ale tak od zera, a nie z zestawu - coś takiego jest dosyć popularne w Japonii. Kolesie robią repliki tak wierne, że niedawno na Bikeexif pokazali kilka sztuk, ale dopiero na końcu artykułu wyjaśniono, że to modele w skali!

Jakbyś chciał spróbować, mam dwa typy:
1. Laverda 1000 V6
2. Britten V1000
Rarytasy, nawet jako modele.

2014-06-03 22:28:04 left 4 dead

Te Ninje zajebiste,zwłaszcza dziewiątka :) Ja widziałem ostatnio na Allegro zieloną dwunastkę,chyba też sobie sprawię.fajne

  • Dodaj komentarz