Najnowsze komentarze
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki

29.06.2014 16:44

Moto Weteran Bazar - Łódź - 28.06.2014

Moto Weteran Bazar to jedna z największych imprez  handlowych – wystawienniczych w Polsce, organizowana przede wszystkim dla miłośników motoryzacji .

Giełda organizowana jest cyklicznie cztery razy w roku – w styczniu, maju, lipcu oraz we wrześniu. Zimą impreza odbywa się w Hali Sportowej przy ul. Ks. Skorupki 21 oraz Hali Expo. Latem natomiast na stadionie Klubu Sportowego „Start” przy ul. Św. Teresy 56 – 58.

W tym roku wyjątkowo giełda odbyła sięw dniach 28 – 29 czerwca. Bilet wstępu jednodniowy to koszt 10 zł. Bilet na dwa dni to wydatek – 15 zł.

"Trochę historii…"

Historia Moto Weteran Bazaru rozpoczęła się w roku 1992. Grupa łódzkich miłośników motoryzacji postanowiła zorganizować giełdę, na której każdy mógłby odsprzedać niepotrzebne mu części do zabytkowych pojazdów. W pierwszym roku istnienia odbyła się tylko jedna edycja giełdy - zlokalizowana na skromnym terenie otaczającym Poleski Ośrodek Sztuki przy ul. Krzemienieckiej. Pojawiło się kilkunastu sprzedających i kilkaset osób, które poszukiwały części do swoich "maszyn" . Pomysł chwycił, a zainteresowanie imprezą zaczęło systematycznie rosnąć...

Źródło: www.motoweteranbazar.com

Na Moto Weteran Bazarze można kupić praktycznie wszystko. Począwszy od śrubki, a skończywszy na motocyklu, bądź pojeździe zabytkowym :)

„Kurtka, spodnie a może rękawice?”

Osoby szukające stroju motocyklowego nie powinni być zawiedzione. Na giełdzie jest sporo firm (w tym również polskich producentów) handlujących kurtkami, spodniami, butami czy też kaskami. Znajdziemy tutaj zarówno odzież tekstylną jak i skórzaną. Na giełdzie jestesmy w stanie kupić ubiór zarówno na motocykl turystyczny, sportowy jak i crossa. Niewątpliwie zaletą tego typu bazaru jest możliwość przymiarki. Bez większego problemu znajdziemy tutaj również odzież renomowanych firm jak: Alpinestars, SIDI, RST, X-lite, HJC, Shark.

"Kamuflaż"

Giełda to także niezła okazja na zakupy dla miłośników militariów. Na Moto Weteran Bazarze znajduje się sporo stoisk gdzie można się zaopatrzyć w odzież militarną i wszelkiego rodzaju akcesoria związane z tą tematyką.

„Chemiaaa”

Na stoiskach z chemią motocyklową mamy do wyboru pełen wachlarz produktów. Od preparatów do czyszczenia motocykla, odzieży, kasków, po smary czy też oleje silnikowe m.in.  MOTUL’a, CASTROLA, BEL-RAY’a.

"Dodatki, akcesoria, tuning"

Miłośnicy tuningu, wszelkiego rodzaju akcesoriów również znajdą coś do swoich maszyn. Część wystawców posiada w swojej ofercie m.in lusterka, kierownice, kierunkowskazy, lampy czy też wszelkiego rodzaju akcesoria zabezpieczające motocykl przy upadku: crash-pady (m.in WOMET-TECH), gmole.

„Dobra guma nie jest zła”

Bez większego problemu znajdziemy tutaj ogumienie do naszego motocykla, zarówno nowe jak i używane. W przypadku chęci kupna nowych gum większych kłopotów nie ma, natomiast jeśli chodzi o używki trzeba dobrze je przejrzeć. Przede wszystkim sprawdzić stan (czy nie są uszkodzone, „kołkowane”) jak i DOT opony ponieważ często są to gumy, które od dawna się do niczego nie nadają… Pal licho jeśli taką oponę chcemy kupić do „upalania”, gorzej jeśli mamy zamiar na niej jeździć ;)

„Czy na bazarze kupię motocykl?”

Z moich obserwacji wynika, że trzeba być mocno ostrożnym w kwestii zakupu wymarzonego sprzętu na tego typu imprezach ;) Duza czesc motocykli oferowanych do sprzedania to tzw. „potłuki”. Często zaniedbane, wyeksploatowane, po szlifach i wypadkach z „przekręconymi” licznikami. Nie jest to jednak regułą. Podczas bieżącej wizyty dało się również znaleźć stoiska z motocyklami umytymi, zadbanymi, którym warto było się bliżej przyjrzeć.

„Metoda na głoda” ;)

Jak na większości tego typu imprez nie może zabraknąć tutaj stoisk gastronomicznych. Zwiedzający w wolnej chwili mogą posilić się kiełbaską, golonką, gorącą kanapką czy nawet chlebkiem z cebulką. Pragnienie można ugasić zimnym piwkiem czy też innym napojem typu cola, herbata bądź kawa ;)

„Drogo czy tanio?”

Ceny produktów są bardzo zróźnicowane. Moim zdaniem w większości przypadków niestety ciężko znaleźć coś w „okazyjnej” cenie. Trzeba być mocno na bieżąco, ponieważ można słono przepłacić. Przykładowo olej MOTUL 7100 10W40 syntetyk kosztował w granicach 210 – 220 zł. Żadna rewelacja jeśli ten sam olej możemy kupić w promocji ze sklepu wysyłkowego nawet za 160 – 170 zł. Smar do łańcucha BEL-RAY około 45 zł za 400 ml., podczas gdy w sklepie możemy zakupić ten produkt w cenie około 35 zł a czasem w promocji nawet poniżej 30 zł! To samo dotyczy akcesoryjnych dodatków do motocykli typu: kierunkowskazy, lampy itp. Warto jednak podkreślić, że ze sprzedawcami można się potargować ;)

„Czy warto odwiedzić Moto Weteran Bazar?”

Z pewnością TAK :) Zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie był. Moto Weteran Bazar ma swój klimat. Jest to m.in. dobre miejsce do spotkania się z gronem znajomych, tym bardziej, że czasu na co dzień mamy coraz mniej… Warto jednak podkreślić, że impreza jaką jest Moto Weteran Bazar na przestrzeni ostatnich lat zmieniła trochę swoje oblicze. To już nie jest typowa giełda z częściami zabytkowymi a pewnego rodzaju „jarmark” ;) Nie każdej osobie się to podoba ;) Często słyszę od znajomych, że jest coraz „gorzej”. Obiektywnie patrząc wynika to pewnie z faktu, że zwłaszcza łodzianom trochę się już „opatrzyła” giełda :P Przychodząc tutaj od paru lat w zasadzie co imprezę spotkamy tych samych wystawców ;)

Komentarze : 0
<ten wpis nie był jeszcze komentowany>
  • Dodaj komentarz